top of page
Aurinko psi dělají radost majitelům nejen v Česku, ale také ve Finsku, Polsku, Holandsku, Dánsku, Švýcarsku, Kanadě a USA 🐾

Někteří z nich se věnují různým sportům:

Aristan - sportovní kynologie - IGP (Finsko), Admiral - sportovní kynologie (ČR), Audrey - sportovní kynologie (ČR), Bacardi Bayra - rally obedience (Dánsko).

Štěňátka z C & D vrhu se zatím na svou sportovní a pracovní dráhu připravují: Caillea - sportovní kynologie (Švýcarsko), Caradoc - canisterapie (Švýcarsko), Cathargo - sportovní kynologie, stopařina (ČR), Cerys - záchranařina, obedience (ČR), Cartimandua - sportovní kynologie, obedience (ČR), Daraya - obedience (USA), Dorthys - rescue works (Kanada)

Filosofie naší chovatelské stanice

Svou chovatelskou praxi stavím na fenách s kvalitními povahovými rysy. Fenky několikrát týdně trénují (poslušnost, stopy, obrany, obedience) a také skládají zkoušky a zúčastňují se závodů. Jako jejich partnery se snažím vybírat zdravé psy s pevnou povahou a chutí do práce. U štěňátek tedy předpokládáme aktivní povahy vhodné na jakýkoli sport, případně práci (záchranařina apod).

Všechny naše fenky mají vyšetření DKK, DLK, ramen a páteře. Mají genetické testy na DM a lokus D. Každoročně děláme preventivní odběry krve a jednou za dva roky kardiovyšetření.

V naší chovatelské stanici nenajdete levná štěňata. Najdete tu ale štěňátka, která budou výborně socializovaná, projdou povahovým testem a s sebou dostanou i výsledek obou genetických testů (z mezinárodní veterinární laboratoře LABOKLIN). Ke štěňátku je samozřejmostí celoživotní chovatelský a veterinární servis a poradenství.

Štěňátka od nás odcházejí nejdříve ve věku 8 týdnů. Budou socializovaná, zvyklá na děti, na jiná zvířata, na různé zvuky a ruchy. Budou několikrát odčervená, vakcinovaná a čipovaná a budou mít pas. Budou testovaná na DM a lokus D. Budou zvyklá na granule i na maso.

Samozřejmostí, ale vpodstatě i podmínkou, jsou návštěvy zájemců před odběrem.

Koncem 7. týdne života štěňátek budeme dělat povahové testy (Volhard’s Puppy Aptitude Testing), které pomohou lépe odhadnout pro co se daný pejsek bude hodit – pro práci nebo jen být člen rodiny a parťák. Snažím maximálně spojit Vaše představy s povahovými vlastnostmi štěňátka, tak aby  do budoucna vše fungovalo co nejlépe a navzájem jste si vyhovovali.

Chovatelský a veterinární servis je samozřejmostí po celý život pejska. Ráda poradím nejen s výchovou, výcvikem a výživou, ale také při řešení zdravotního problému. Pomůžu při přípravě na svod, výstavu nebo bonitaci a také při zařizování vlastní chovatelské stanice.

A naopak od budoucích majitelů očekávám: pravidelné informace, jak se pejskovi daří (stačí 1x ročně mail s pár větami, ale jsme moc rádi i za fotky a podrobnější informace), informace o zdravotním stavu, hlavně pak v případě zdravotních problémů (jde o zpětnou vazbu a případné opatření  v chovu), informace o nepovinných zdravotních testech a informace o složených zkouškách.

Kontakt s budoucími páníčky nekončí předáním štěňátka.

bottom of page