Štěňátka od nás odcházejí nejdříve ve věku 8 týdnů. Budou socializovaná, zvyklá na děti a na jiná zvířata ☺. Budou několikrát odčervená, vakcinovaná a čipovaná a budou mít pas. Budou testovaná na DM a lokus D. Budou zvyklá na granule i na maso.

Samozřejmostí, ale vpodstatě i podmínkou, jsou návštěvy zájemců před odběrem.

Koncem 7. týdne života štěňátek budeme dělat povahové testy, které nám pomůžou lépe odhadnout pro co se daný pejsek bude hodit – pro výcvik nebo jen být člen rodiny – a tím pádem věřím, že se podaří pro každé štěně najít vhodného pánečka (a naopak), aby si do budoucna co nejvíce vyhovovali.

Chovatelský a veterinární servis je samozřejmostí: ráda poradím s výchovou a výcvikem anebo s krmením, můžeme se společně účastnit akcí typu svod, výstava…nebo se jednoduše sejít na společné vycházce…

A naopak od budoucích majitelů očekávám: pravidelné informace, jak se pejskovi daří (stačí 1x ročně mail s pár větami, ale jsme moc rádi i za fotky a podrobnější informace), informace o zdravotním stavu, hlavně pak v případě zdravotních problémů (jde o zpětnou vazbu a případné opatření  v chovu), informace o nepovinných zdravotních testech a informace o složených zkouškách.

Kontakt s budoucími páníčky zkrátka nekončí předáním štěňátka ☺.

5. prosince 2020 - vrh "D" Aurinko (Curly & Delaware)

V sobotu 5.12. v naší chovatelské stanici přišla na svět chodská mimča - vrh "D" Garnett & Deli. Štěňátek bylo sedm, bohužel dva pejsci nezvládli přechod do našeho světa. Takže nakonec máme pět zdravých, akčních dráčků - čtyři fenečky a jednoho pejska. Všichni jsou v pořádku, Garnettka je štastná máma.

1/1

22. 11. 2020 přišel na svět vrh "C" Aurinko (Audrey & Baddy)

Audrittce se narodilo 8 štěňátek - 6 fenek a 2 pejsci. Vše proběhlo naprosto přirozeně, celkem záhy jsem pochopila, že Audrey o žádnou asistenci u porodu nestojí a tak jsem jen zpovzdálí přihlížela. Mimča se mají k světu a Audrittka se skvěle stará. Mimča se narodila na Audrittčiny narozeniny :-)

A máme opět nakryto!

Curly od Potoka Lubě (zkoušky ZZO1, FPr2, ZPU2, 1.místo ve Stopařském závodě choďáků 2020 v kat. ZVV1)

& Delaware Fidelis et Fortis (ZZO1, BH, RH-FL E, RH-F E, StPr 2, UPr 2, FPr 1, RH - TV, 3. místo v závodě O Kozinův pohár 2020 v kategorii ZM )
S Garnett se věnujeme momentálně hlavně stopám - připravujeme se na FPr 3 a IFH-V. Deli se s Alenou věnují záchranařině. Deli mě zaujal svou chutí do práce a "drivem". Očekáváme pevné povahy štěňat, předpoklady pro práci i sport.

Březost potvrzena na sonu 🐾 Štěňátka očekáváme začátkem prosince.

Koncem září jsme byli na krytí v Budišově.

Audrey Aurinko (ZZO, ZOP, BH-VT, 3. místo ve Stopařském závodě choďáků 2020 v kategorii ZM, 4. místo v závodě O Kozinův pohár 2020 kategorie ZM) & Baddy Fabaro Silesia (ZVV 1, IPO 2, IGP 3, IFH-V, 2. místo ve výkonu chodských psů ve sportovní kynologii 2019, 2. místo ve Stopařském závodě 2020 v kategorii FPR 3, 2. místo v závodě O Kozinův pohár 2020 v kategorii ZVV1, pravidelná účast na závodech v kategorii ZVV1 a IGP 3)

Březost potvrzena na sonu 🐾 Štěňátka očekáváme v druhé polovině listopadu.

Dumper z Konické skály (zkoušky HWT, IHT1,DwD1) & Curly od Potoka Lubě (zkoušky ZZO1, FPr2, ZPU2)
Na začátku března 2020 jsme byli na krytí. Ačkoli vše probíhalo ukázkově, tak krytí nebylo úspěšné a na sonu se bohužel  březost nepotvrdila. Mrzí mě to samozřejmě, z tohoto spojení by určitě byly suprovní pracovní povahy, ale příroda si někdy prostě řekne svoje. Takže místo štěňátek budeme pokračovat v trénování a stopování 🐾

 © 2020 AURINKO

  • Facebook