Aurinko psi dělají radost majitelům nejen v Česku, ale také ve Finsku, Polsku, Holandsku, Dánsku, Švýcarsku, Kanadě a USA 🐾

Někteří z nich se věnují různým sportům:

Aristan - sportovní kynologie - IGP (Finsko), Admiral - sportovní kynologie (ČR), Audrey - sportovní kynologie (ČR), Bacardi Bayra - rally obedience (Dánsko).

Štěňátka z C & D vrhu se zatím na svou sportovní a pracovní dráhu připravují: Caillea - sportovní kynologie (Švýcarsko), Caradoc - canisterapie (Švýcarsko), Cathargo - sportovní kynologie, stopařina (ČR), Cerys - záchranařina, obedience (ČR), Cartimandua - sportovní kynologie, obedience (ČR), Daraya - obedience (USA), Dorthys - rescue works (Kanada)

Filosofie naší chovatelské stanice

Svou chovatelskou praxi stavím na fenách s kvalitními povahovými rysy. Fenky několikrát týdně trénují (poslušnost, stopy, obrany, obedience) a také skládají zkoušky a zúčastňují se závodů. Jako jejich partnery se snažím vybírat zdravé psy s pevnou povahou a chutí do práce. U štěňátek tedy předpokládáme aktivní povahy vhodné na jakýkoli sport, případně práci (záchranařina apod).

Všechny naše fenky mají vyšetření DKK, DLK, ramen a páteře. Mají genetické testy na DM a lokus D. Každoročně děláme preventivní odběry krve a jednou za dva roky kardiovyšetření.

V naší chovatelské stanici nenajdete levná štěňata. Najdete tu ale štěňátka, která budou dobře socializovaná, projdou povahovým testem a s sebou dostanou i výsledek obou genetických testů (z mezinárodní veterinární laboratoře LABOKLIN). Ke štěňátku je samozřejmostí celoživotní chovatelský a veterinární servis a poradenství.

Štěňátka od nás odcházejí nejdříve ve věku 8 týdnů. Budou socializovaná, zvyklá na děti, na jiná zvířata, na různé zvuky a ruchy. Budou několikrát odčervená, vakcinovaná a čipovaná a budou mít pas. Budou testovaná na DM a lokus D. Budou zvyklá na granule i na maso.

Samozřejmostí, ale vpodstatě i podmínkou, jsou návštěvy zájemců před odběrem.

Koncem 7. týdne života štěňátek budeme dělat povahové testy (Volhard’s Puppy Aptitude Testing), které pomohou lépe odhadnout pro co se daný pejsek bude hodit – pro práci nebo jen být člen rodiny a parťák. Snažím maximálně spojit Vaše představy s povahovými vlastnostmi štěňátka, tak aby  do budoucna vše fungovalo co nejlépe a navzájem jste si vyhovovali.

Chovatelský a veterinární servis je samozřejmostí po celý život pejska. Ráda poradím nejen s výchovou, výcvikem a výživou, ale také při řešení zdravotního problému. Pomůžu při přípravě na svod, výstavu nebo bonitaci a také při zařizování vlastní chovatelské stanice.

A naopak od budoucích majitelů očekávám: pravidelné informace, jak se pejskovi daří (stačí 1x ročně mail s pár větami, ale jsme moc rádi i za fotky a podrobnější informace), informace o zdravotním stavu, hlavně pak v případě zdravotních problémů (jde o zpětnou vazbu a případné opatření  v chovu), informace o nepovinných zdravotních testech a informace o složených zkouškách.

Kontakt s budoucími páníčky nekončí předáním štěňátka.

5. prosince 2020 - vrh "D" Aurinko (Curly & Delaware)

V sobotu 5.12. v naší chovatelské stanici přišla na svět chodská mimča - vrh "D" Garnett & Deli. Štěňátek bylo sedm, bohužel dva pejsci nezvládli přechod do našeho světa. Takže nakonec máme pět zdravých, akčních dráčků - čtyři fenečky a jednoho pejska. Všichni jsou v pořádku, Garnettka je štastná máma.

1/1

22. 11. 2020 přišel na svět vrh "C" Aurinko (Audrey & Baddy)

Audrittce se narodilo 8 štěňátek - 6 fenek a 2 pejsci. Vše proběhlo naprosto přirozeně, celkem záhy jsem pochopila, že Audrey o žádnou asistenci u porodu nestojí a tak jsem jen zpovzdálí přihlížela. Mimča se mají k světu a Audrittka se skvěle stará. Mimča se narodila na Audrittčiny narozeniny :-)

A máme opět nakryto!

Curly od Potoka Lubě (zkoušky ZZO1, FPr2, ZPU2, 1.místo ve Stopařském závodě choďáků 2020 v kat. ZVV1)

& Delaware Fidelis et Fortis (ZZO1, BH, RH-FL E, RH-F E, StPr 2, UPr 2, FPr 1, RH - TV, 3. místo v závodě O Kozinův pohár 2020 v kategorii ZM )
S Garnett se věnujeme momentálně hlavně stopám - připravujeme se na FPr 3 a IFH-V. Deli se s Alenou věnují záchranařině. Deli mě zaujal svou chutí do práce a "drivem". Očekáváme pevné povahy štěňat, předpoklady pro práci i sport.

Březost potvrzena na sonu 🐾 Štěňátka očekáváme začátkem prosince.

Koncem září jsme byli na krytí v Budišově.

Audrey Aurinko (ZZO, ZOP, BH-VT, 3. místo ve Stopařském závodě choďáků 2020 v kategorii ZM, 4. místo v závodě O Kozinův pohár 2020 kategorie ZM) & Baddy Fabaro Silesia (ZVV 1, IPO 2, IGP 3, IFH-V, 2. místo ve výkonu chodských psů ve sportovní kynologii 2019, 2. místo ve Stopařském závodě 2020 v kategorii FPR 3, 2. místo v závodě O Kozinův pohár 2020 v kategorii ZVV1, pravidelná účast na závodech v kategorii ZVV1 a IGP 3)

Březost potvrzena na sonu 🐾 Štěňátka očekáváme v druhé polovině listopadu.

Dumper z Konické skály (zkoušky HWT, IHT1,DwD1) & Curly od Potoka Lubě (zkoušky ZZO1, FPr2, ZPU2)
Na začátku března 2020 jsme byli na krytí. Ačkoli vše probíhalo ukázkově, tak krytí nebylo úspěšné a na sonu se bohužel  březost nepotvrdila. Mrzí mě to samozřejmě, z tohoto spojení by určitě byly suprovní pracovní povahy, ale příroda si někdy prostě řekne svoje. Takže místo štěňátek budeme pokračovat v trénování a stopování 🐾

 © 2020 AURINKO

  • Facebook