Odmalička bylo mým snem mít psa. Splnilo se mi to na základní škole v 7. třídě, kdy jsem začala cvičit psa od příbuzných. Volný čas v sedmé a osmé třídě jsem trávila s Bessy, fenkou německého včáka. Lítali jsme spolu po kopcích a já začla chodit na nejdecký cvičák a dostala své první kynologické základy.

Prvního svého psa jsem měla na gymplu – německého ovčáka s PP - Faxe. A opět jsem veškerý volný čas strávila na cvičáku, na polích a loukách (stopy) a v lese (průzkumy terénu). Fax měl složenou zkoušku ZVV 2 a IPO 2, jezdili jsme spolu po závodech  a v roce 1993 jsme se kvalifikovali na Mistrovství ČR mládeže v Oticích. Tenkrát kynologie a výcvik samozřejmě vypadaly úplně jinak. Dnes mám chodské psy a výcviku se opět věnuji, i když trochu jinou formou, než před lety.

S Garnett  (Curly od potoka Lubě) mám složené zkoušky ZZO1, BH, FPr2, ZPU2 a letos Garnettka získala 1. místo v Chodském stopařském závodě v kategorii ZVV1 (stopa 95 bodů). S Audrey Aurinko máme splněné zkoušky ZZO, ZOP a BH-VT a připravujeme se na zkoušky všestranné. Každoročně se účastníme závodu O Kozinův pohár.

Se svými psy také jezdím na tréninkové lekce ke kynologům, kteří mají zkušenosti z vyšších soutěží (např. Mistrovství ČR stopařů) a od nich se učím a sbírám cenné rady.

Jak pracuji a jak jsou tréninkové lekce vedeny? Zastávám názor, že pejsek by měl chtít s člověkem spolupracovat, proto nejdříve vždy hledáme motivaci. Celý výcvik je na motivaci postaven. Spolupráci psa nevynucuji trestem – to by mi ani mí chodští psi netolerovali😊 Lekce je přizpůsobená konkrétním potřebám každé dvojice. Pes se nedokáže zcela soustředit celou hodinu, proto se pracuje v blocích a ty se střídají s krátkými pauzami. Tento prostor se dá vyplnit i diskuzí ohledně věcí, které Vás zajímají (výchova, výživa, Barf). U skupin s malými štěňaty je hodina přizpůsobena věku. Stopovací lekce se domlouvají individuálně, podle vhodných terénů a pokročilosti psa.

S sebou potřebujete: obojek, vodítko, oblíbenou hračku - uzel, míček, peška, případně činku na aport, vhodné pamsky a pozitivní naladění 🐾

 © 2020 AURINKO

  • Facebook