top of page

16. října 2021

Audrey - zkoušky ZM

KK Budišov n. Budišovkou

Dnes jsme s Audrittkou splnily zkoušku ZM (Zkoušku základního minima).

Audrey mi udělala ohromnou radost krásně vypracovanou stopou - 49 bodů z 50 možných. Na poslušnosti jsme získaly 45 bodů - máme rezervy, víme o nich a pracujeme na nich 😀 Obranu jsme zvládly též za 45 bodů...největší ztráta bodů byla za "pouštěčku"...Audrittka byla velmi bojovná, pustila až na 3. povel a napomohla tomu samozřejmě i chyba z mé strany 😀 každopádně jak se vyjádřil kamarád: to je sranda, že choďák na zkoušce nepustí.

Celkově jsme zkoušku složili za 139 bodů (150 je max) tj velmi dobře.

Děkuji moc kamarádům z Budišova za pohodový den, dokonce objednali i skvělé počasí 🌞

Začly jsme sice od základu, nicméně doufám, že tato naše první třísložková zkouška odstartuje řadu zkoušek dalších a složitějších 🐾

19. září 2020

Závod O Kozinův pohár

Kácov

O víkendu jsme se s Audrey zúčastnili závodu O Kozinův pohár 2020 v Kácově (každoroční republikový závod chodských psů v několika kategoriích). Počasí nám přálo, bylo teplo a slunečno. Co nám ale nepřálo bylo Audrittčino hárání, takže bylo jasné, že půjdeme jako jedni z posledních. Před 17 hodinou jsme teprve mohly nastoupit na krátký trénink na plac. Naštěstí jsme si mohly vyzkoušet i zákus na figuranta. Kolem půl šesté večer jsme nastoupily naostro jako poslední ze 3 háravých fenek. Na poslušnosti nám bohužel nevyšlo přivolání - volno bylo naprosto ukázkové, Audrey vyběhla dost daleko, ale jak jsem šla směrem od ní, tak prostě neslyšela můj povel a musela jsem volat znovu. Z toho, jak jsme zvládli obranu, jsem byla nadšená! Zvláště poté, co 3 psi před námi byli diskvalifikováni, protože spadli z rukávu a už nechtěli znovu kousnout. Audrey si odnesla 41 bodů a já byla naprosto spokojená. Sice nám o bod utekla bedna, ale o to jsou holt závody 🙂 Takže letos v kategorii ZM - poslušnost + obrana - jsme vybojovali krásné 4. místo z 11 psů a  nejlepší obranu v kategorii ZM. A navíc jsme prožili krásný slunečný den ve společnosti bezva lidí.

 

.

14. června 2020

Chodský stopařský závod - 1. ročník

Budišov nad Budišovkou

Vyrazili jsme na víkend do Budišova. V sobotu byl výcvikový den (stopy, poslušnost, obrana), v neděli stopařský závod. Po celkem studených týdnech se v sobotu udělalo vedro a bylo to na výkonech psů znát. Zato v neděli parádička...16°C, mrholení, mlha. Terény...odrostlejší tráva. Suma sumárum - ideální podmínky.

Nejprve vyrazili stopaři kategorie FPr3. Zvítězila Arri Acacia Hill, téměř 12-letá psí dáma, 83 bodů bez jednoho předmětu.

Následně nastoupily ZM. S Audrey jsme šly jako první. Premiéra stopování na zkoušce nebo v závodě. A premiéra stopy bez pamlsků. Upřímně - brala jsem to spíše jako trénink, protože stopy bez pamlsků, a vůbec cvičení bez pamlsků - tj "naostro", je pro Audrey kámen úrazu. Ale nakonec to nedopadlo tak nejhůř: první úsek a lom paráda, na pamlsky si vzpoměla až na druhém úseku a trochu se na stopě vrátila...ale celkových 42 bodů ...byla jsem spokojená. Ale hlavně jsem měla dobrý pocit z práce na stopě a dokonce i zalehla předmět. Takže, i když máme na čem makat dále, paráda!

Audrey 3. místo v kategorii ZM.

Garnett vystřihla luxusní stopu ZVV1! Mírné zvednutí hlavy na lomu, pár kliček a křivé zalehnutí...celkově 95 bodů. Nádhera :-)

Garnett 1. místo v kategorii ZVV1 a pohár za nejlepší stopu závodu.

 

.

21. 9. 2019

O Kozinův pohár 2019, ZKO Zlín – Mladcová

 

21.9. 2019 jsme se s Audrey zúčastnily Kozinova poháru v kategorii B2 a závodili jsme dle ZZO1. Přestože jsme skončili na 3. místě, neměla jsem z našeho vystoupení vůbec radost. Jak řekl pan rozhodčí: poslušnost se nám moc nepovedla. Přestože rozhodčí pan Vychodil byl velice (!) přísný, hodnotil spravedlivě. Odnesli jsme si 60 bodů z celkové 100.

Nevadí mi, když se něco při samotném závodě pokazí, často na tom má svůj díl nervozita psovoda… stát se může  úplně cokoli, i když je člověk připravený na 120 %. Ale tady mi chyběl Audrittčin radostný projev, na který dávám v tréninku velký důraz a který mám u ní tak ráda.  Nicméně, když přešlo první zklamání, uvědomila jsem si, že je to vlastně dobře, že se tak stalo…ukázalo mi to další směr, začneme jinak dělat tréninky a nakonec to možná bude posun někam dál 😊 A vlastně toto je na kynologii to, co člověka baví a žene dopředu.

12. 7. 2019

Audrey - složila zkoušku BH-VT (poslušnost)

Audrey získala 54 bodů ze 60 možných, snažila se a pracovala celkem pěkně. Pár bodů jsme ztratili na chůzi, musíme více potrénovat koncentraci v cizím prostředí.

1.5.2019

Dnes Garnett složila zkoušku FPr 2 (stopa cizí, minimálně 300 kroků dlouhá, minimálně 30 minut stará, 2 lomy, 3 předměty). Dostala 88 bodů ze 100 (o 4 body jsme přišli na prostředním úseku, když našla asi zapomenutý pamlsek a snědla ho). Rozhodčí MVDr. Jana Glisníková. Přísná, ale korektní rozhodčí vypracování stopy pochválila.

14.10. 2018

Dneska jsme s Audrey (na fotce) složily zkoušku ZOP na 97 b a s její matkou Garnettkou zkoušku ZPU 2 s bodovým ohodnocením 85-75-75. Audrittka připravená byla, u Garnettky pro mě mnohem důležitější než body bylo to, jak skvěle pracovala. Nenechala mě ve štychu, přesto že jsem jí trénink na těžkou zkoušku naplánovala víceméně hned po štěňatech...takže i když se nám nevyvedl aport, vysílačka a průzkum terénu, o to víc si cením ostatního a děkuju za tento skvěle strávený slunečný den

16. 6. 2018

16. ročník závodu "O Kozinův pohár" v Poličce

Audrey - 3. místo v kategorii  ZZO (53 bodů ze 60)!

Tento den se Audrey setkala i se svým sourozencem Admiralem (Gassem).

24. 3. 2018

Memoriál Martina Mészárose (Kostice)

Vyrazili jsme s Garnett na naše první závody - v kategorii BH. Bohužel den předtím začala Garnettka hárat a tím pádem bylo jasné, že budeme závodit jako poslední. Tato nevýhodná startovní pozice, v kombinaci s mým zazmatkováním, způsobila, že jsme nepodali svůj obvyklý výkon a skončili jsme na 5. místě.

Garnettka byla úžasná, snažila se splnit každý můj pokyn, nicméně osmihodinové čekání v autě (byť s častým venčením) a moje nervy udělaly své ☺.

Každopádně pro mě to byla cenná zkušenost a hlavně velká motivace do budoucna!

16. 9. 2017

Audrey absolvovala svod v Poličce – svodový kód: K2, W2-4-6

14. 5. 2017

Garnett - složila zkoušku ZZO 1 (poslušnost)

8. 11. 15

Garnett - Tišnov, zkouška FPr 1

19. 7. 15

Garnett - Zahradiště, zkouška BH

6. 6. 15

Garnett - Kníničky, zkouška ZOP

bottom of page