top of page

         Jmenuji se Martina a jsem trenérka psů, veterinářka a poradkyně chovu pro chodské psy.

         Odmalička bylo mým snem mít psa. Splnilo se mi to na základní škole v 7. třídě, kdy jsem začala cvičit psa od babičky. Veškerý volný čas jsem trávila s Bessy, fenkou německého ovčáka. Lítaly jsme spolu po kopcích a já začla chodit na nejdecký cvičák a dostala své první kynologické základy.

          Prvního svého psa jsem měla na gymplu. Jmenoval se Fax Ašan a byl to dlouhosrstý německý ovčák. A opět jsem všechen volný čas strávila na cvičáku, na polích a loukách (stopy) a v lese (průzkumy terénu). Fax měl složenou zkoušku ZVV 2 a IPO 2, jezdili jsme spolu po závodech  a v roce 1993 jsme se kvalifikovali na Mistrovství ČR mládeže v Oticích. Tenkrát kynologie a výcvik samozřejmě vypadaly úplně jinak.

          Dnes mám chodské psy a výcviku se opět věnuji, i když trochu jinou formou, než před lety.

          S Garnett  (Curly od potoka Lubě) mám složené zkoušky ZZO1, BH, FPr3, ZM a ZPU2. S Audrittkou (Audrey Aurinko) máme splněné zkoušky ZZO, ZOP, BH-VT a ZVV1 a s Cartou (Cartimandua Aurinko)  BH-VT, ZVV1 a OB1.

          A Cartou ale odmala řeším reaktivní chování na ostatní psy a také intenzivní lovení zvěře. Takže největší odměnou nejsou složené zkoušky, ale to, že dokáže relativně normálně fungovat mezi ostatními psy a v životě vůbec.

           Se svými psy také jezdím na tréninkové lekce ke kynologům, kteří mají zkušenosti z vyšších soutěží a od nich se učím a sbírám cenné rady. Vzdělávám se na on-line seminářích se zahraničními trenéry (Kay Laurence/ Turid Rugaas a další). Ale hlavně denně ntrénuji se svými psy a pomáhám s tréninky Vám, což je nejbohatší zdroj mých zkušeností.

          Momentálně se věnuji tréninkům ve své psí škole Aurinkodogs. Zaměřuji se na socializaci štěňat i dospělých psů, na práci se psíky reaktivními či bázivými a na sportovní poslušnost, stopy a obedience. Při tréninku využívám různé metody a techniky, které kombinuji na míru konkrétnímu psovi. Základem pro mé tréninky je to, aby pes pochopil, co od něho chceme, a na tom pak stavíme další práci. Tedy velkou součástí mých lekcí je naučit Vás čitelně komunikovat se svým psem a zároveň učit Vás číst svého psa a vědět tak, co vám tím sděluje.

          Pokud Vás moje tréninková filosofie zaujala, přijďte se podívat 🙂 Anebo se poptejte těch, kteří se mnou trénují. Tyto reference mají největší hodnotu 🙂

Fax Ašan (německý ovčák)   ZVV2, IPO 2

                                           1993 - Mistrovství mládeže ČR Otice

Curly od potoka Lubě (chodský pes)   ZZO1, FPr 3, ZM, ZPU 2

                                                                2000 Chodský stopařský závod - 1. místo v kat. ZVV1 + nejlepší stopa závodu

                                                                2023 Stopařský závod KK Klokočov FPr3 - 4. místo (87 b.)

Audrey Aurinko (chodský pes) - ZZO, ZOP, BH - VT, ZM, ZVV 1, OB-Z

Cartimandua Aurinko (chodský pes) - BH-VT, ZM, OB-Z, ZVV 1, OB1

Záznam z pořadu ČT Dobré ráno - povídání o plemeni chodský pes 😀

bottom of page