top of page

Odmalička bylo mým snem mít psa. Splnilo se mi to na základní škole v 7. třídě, kdy jsem začala cvičit psa od babičky. Veškerý volný čas jsem trávila s Bessy, fenkou německého včáka. Lítaly jsme spolu po kopcích a já začla chodit na nejdecký cvičák a dostala své první kynologické základy.

Prvního svého psa jsem měla na gymplu – německého ovčáka s PP - Faxe Ašana. A opět jsem všechen volný čas strávila na cvičáku, na polích a loukách (stopy) a v lese (průzkumy terénu). Fax měl složenou zkoušku ZVV 2 a IPO 2, jezdili jsme spolu po závodech  a v roce 1993 jsme se kvalifikovali na Mistrovství ČR mládeže v Oticích. Tenkrát kynologie a výcvik samozřejmě vypadaly úplně jinak. Dnes mám chodské psy a výcviku se opět věnuji, i když trochu jinou formou, než před lety.

S Garnett  (Curly od potoka Lubě) mám složené zkoušky ZZO1, BH, FPr3, ZM a ZPU2 a loni Garnettka získala 1. místo v Chodském stopařském závodě v kategorii ZVV1 (stopa 95 bodů). S Audrey Aurinko máme splněné zkoušky ZZO, ZOP a BH-VT a připravujeme se na zkoušky všestranné. Každoročně se účastníme závodu O Kozinův pohár.

Se svými psy také jezdím na tréninkové lekce ke kynologům, kteří mají zkušenosti z vyšších soutěží (např. Mistrovství ČR stopařů) a od nich se učím a sbírám cenné rady.

Jak pracuji a jak jsou tréninkové lekce vedeny? Celý výcvik je postaven na motivaci pejska. Trénink probíhá na základě pozitivní komunikace, používám i prvky shapingu a targetingu. Lekce je přizpůsobená konkrétním potřebám každé dvojice. Pes se nedokáže zcela soustředit celou hodinu, proto se pracuje v blocích a ty se střídají s krátkými pauzami. Štěněcí lekce jsou zaměřeny na socializaci a výchovu, výcvik je přizpůsobený věku a probíhá vpodstatě pouze hrou. Stopovací lekce se domlouvají individuálně, podle vhodných terénů a pokročilosti psa. Možné jsou samozřejmě i individuální lekce a konzultace týkající se napravování nežádoucího chování psů, chovatelského nebo veterinárního poradenství.

S sebou potřebujete: obojek, vodítko, oblíbenou hračku - uzel, míček, peška, případně činku na aport, vhodné pamsky (a to několik druhů - oblíbené a více oblíbené) a pozitivní naladění 🐾

Ceník (platný od 1. června 2023)

Lekce skupinová   -  jednorázově                                          300,- kč

Lekce skupinová   -  permanentka 5 vstupů                        1 250,- kč  (platnost 10 týdnů)

Lekce individuální   30 minut                                                 350,- kč

                                60 minut                                                 600,- kč

Lekce individuální - permanentka 4 lekce                            2 000,- kč  (platnost 5 týdnů)

Začátek každé lekce bude vyhrazen na zápis do permanentek, platby  apod. Platbu prosím nejpozději v den dané lekce.

Pokud na skupinové lekci bude zapsán pouze jeden pes, lekce bude trvat 30 minut. V případě, že pro Vás lekce za těchto podmínek nebude mít smysl, dejte mi prosím vědět a lekci zrušíme.

Pokud nemůžete na lekci přijít, prosím omluvte se nejpozději 24 hodin předem.               

bottom of page