top of page

AKTUÁLNÍ INFORMACE KE SKUPINOVÝM LEKCÍM

Po pečlivém zvážení různých aspektů jsem se rozhodla zkrátit skupinové lekce na 45 minut. Pozoruji celkem často, že poslední čtvrthodina lekce už není efektivní - pejsci jsou unavení a přestávají vnímat a troufám si říct, že majitelé jsou na tom mnohdy podobně.

Moje filosofie tréninků je následující: Chci, abyste se něco naučili. Chci aby vám věci fungovaly v praxi. Což si skoro vždy žádá i logické a podrobné vysvětlení situace, proč dělám právě toto a jak to přesně provést. Důležitou součástí tréninkových lekcí je tedy přiměřené množstí teorie. Na každého psíka navíc funguje něco jiného, musíme spolu vymýšlet cesty, které budou nejefektivnější právě pro každého z vás. Tohle všechno je náročné i na čas. Nicméně cílem je, abyste si odnesli praktické a fungující "návody" a tipy.

Kromě toho nechci jít cestou velkého počtu psů na lekci (6/8/10 psíků na lekci) Nevidím v tom efekt pro Vás, protože pokud vás bude hodně, nedokážu všechny sledovat a opravovat, není možné dát vám potom individuální péči. Navíc většina psů neumí na lekcích odpočívat, takže než se prostřídají, jsou unavení a práce se nemusí zcela dařit.

Závěrem krátké shrnutí. Tréninková skupinová lekce trvá 45 minut (s platností od 1. března - na již rozběhlých kurzech nechávám lekce 60 minutové. Vše bude konkrétně uvedeno v rozpisech aktuálních tréninků).

Počty psů na lekci se odvíjí od zaměření lekcí/kurzů. Např. na socializačních lekcích je žádoucí trénovat s více psy najednou, naopak na obedience lekci bychom s 5 psy neudělali skoro žádnou práci...

Věřím, že toto rozhodnutí bude přínosné a tréninky pro vás budou zajímavé a efektivní. Děkuji za pochopení.

Ceník (platný od 1. ledna 2024)

Lekce skupinová   -  jednorázově                                          300,- kč

Lekce skupinová   -  permanentka 5 vstupů                        1 250,- kč  (platnost 2 měsíce)

Lekce individuální   30 minut                                                  500,- kč

                                60 minut                                                  800,- kč                                                                      

Kurzy (většinou 6 lekcí, pokud není uvedeno jinak)             1 500,- kč

Cestovné                                                                                     7,- kč/km

Hodinová sazba - dojezdy na lekce                                       200,- kč/hodina

(Cestovné a hodinová sazba se týká lekcí, které se konají mimo tréninkový plac u Myslivny, případně Tatran)

Skupinová lekce trvá 45 minut.

Platbu za lekce a kurzy prosím nejpozději v den dané lekce.

Pokud domlouváte individuální lekci, je myšlena automaticky lekce 60 minutová. V případě, že chcete lekci 30 minutovou, je třeba na to upozornit předem.

Pokud na skupinové lekci bude zapsán pouze jeden pes, lekce bude trvat 25 minut. Tuto skutečnost Vám dám vědět. V případě, že pro Vás lekce za těchto podmínek nebude mít smysl, lekci zrušíme.

Pokud nemůžete na lekci přijít, prosím omluvte se nejpozději 24 hodin předem, aby bylo možné oslovit náhradníky. Pro nenadálé případy má každý 1 možnost zrušit lekci těsně před (tj méně než 24 hodin předem). V dalších takovýchto případech už se lekce normálně započítává a je braná jako proběhlá. Děkuji Vám za pochopení.

Kde lekce probíhají

Většina tréninků probíhá na oploceném tréninkovém place u bývalého hotelu Myslivna v Kohoutovicích. 

https://mapy.cz/letecka?vlastni-body&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9m22ExTq91&ud=16%C2%B033%274.828%22E%2049%C2%B011%2717.577%22N&x=16.5519541&y=49.1880213&z=19

Občas se scházíme nedaleko Tatranu v Kohoutovicích - vždy po předchozí domluvě.

https://mapy.cz/letecka?vlastni-body&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9mA.CxT9zK&ud=16%C2%B032%273.632%22E%2049%C2%B011%2758.010%22N&x=16.5348853&y=49.1994051&z=19

Není-li uvedeno jinak, lekce se konají automaticky na cvičáku u Myslivny.

Odmalička bylo mým snem mít psa. Splnilo se mi to na základní škole v 7. třídě, kdy jsem začala cvičit psa od babičky. Veškerý volný čas jsem trávila s Bessy, fenkou německého ovčáka. Lítaly jsme spolu po kopcích a já začla chodit na nejdecký cvičák a dostala své první kynologické základy.

Prvního svého psa jsem měla na gymplu – německého ovčáka s PP - Faxe Ašana. A opět jsem všechen volný čas strávila na cvičáku, na polích a loukách (stopy) a v lese (průzkumy terénu). Fax měl složenou zkoušku ZVV 2 a IPO 2, jezdili jsme spolu po závodech  a v roce 1993 jsme se kvalifikovali na Mistrovství ČR mládeže v Oticích. Tenkrát kynologie a výcvik samozřejmě vypadaly úplně jinak. Dnes mám chodské psy a výcviku se opět věnuji, i když trochu jinou formou, než před lety.

S Garnett  (Curly od potoka Lubě) mám složené zkoušky ZZO1, BH, FPr3, ZM a ZPU2 a v roce 2020 Garnettka získala 1. místo v Chodském stopařském závodě v kategorii ZVV1 (stopa 95 bodů). V roce 2023 jsme se zúčastnili Stopařského závodu v Klokočově. Soutěžily jsme v kategorii FPr 3 a Garnettka si v konkurenci 13. psů vyčuchala 4. místo a 87 bodů. S Audrittkou (Audrey Aurinko) máme splněné zkoušky ZZO, ZOP, BH-VT, ZVV 1 a OB-Z. S Cartou (Cartimandua Aurinko) jsme zvládli ZVV 1 a OB-Z. Každoročně se účastníme několika závodů a zkoušek ze sportovní kynologie a obedience.

Se svými psy také jezdím na tréninkové lekce ke kynologům, kteří mají zkušenosti z vyšších soutěží a od nich se učím a sbírám cenné rady.

Jak pracuji a jak jsou tréninkové lekce vedeny? Celý výcvik je postaven na motivaci pejska. Trénink probíhá na základě pozitivní komunikace, používám i prvky shapingu a targetingu. Lekce je přizpůsobená konkrétním potřebám každé dvojice. Pes se nedokáže zcela soustředit celou hodinu, proto se pracuje v blocích a ty se střídají s krátkými pauzami. Štěněcí lekce jsou zaměřeny na socializaci a výchovu, výcvik je přizpůsobený věku a probíhá vpodstatě pouze hrou. Stopovací lekce se domlouvají individuálně, podle vhodných terénů a pokročilosti psa. Možné jsou samozřejmě i individuální lekce a konzultace týkající se napravování nežádoucího chování psů, chovatelského nebo veterinárního poradenství.

S sebou potřebujete: obojek, vodítko, oblíbenou hračku - uzel, míček, peška, případně činku na aport, vhodné pamsky (a to několik druhů - oblíbené a více oblíbené) a pozitivní naladění 🐾

bottom of page